На сьогодні ми всі перебуваємо у постійному стресі, час від часу піддаємося паніці. У зв'язку з цим, чутливий жіночий організм може давати збої, тому, профілактичний огляд лікаря-мамолога, мамографія чи УЗД молочних залоз обов‘язково має входити в регулярний check-up кожної жінки.
Часто, під час оглядів, ми зустрічаємось з діагнозом фіброзно-кістозна хвороба або мастопатія.
Що це таке? Мастопатія - доброякісна зміна, що відбувається в тканинах молочної залози в жінок.
Виникнення мастопатії пов’язано з порушенням гормонального фону жінки. Перш за все, ці порушення викликані: захворюваннями щитоподібної залози, яєчників, печінки та жовчного міхура, недостатнім вмістом в організмі йоду, стресовими й депресивними станами, абортами, раннім початком і пізнім припиненням менструацій. Чималу роль відіграє і спадковий фактор, якщо у когось по жіночій лінії були проблеми з молочними залозами.
Найчастіше до цього захворювання схильні молоді жінки віком від 25 до 50 років, але і зустрічається у 18-20-річних дівчат. Взагалі, близько 80% жінок хоч раз в житті мали справу з мастопатією.
Основні симптоми:
- збільшення, важкість та набряклість молочних залоз;
- з’являється відчуття дискомфорту та біль;
- виділення з пипки, що нагадують за консистенцією молозива, можуть змінювати колір до зеленого відтінку.
Як діагностувати? Обов'язково записатися на обстеження до лікаря-мамолога, необхідно виконати ультразвукове дослідження, мамографію (якщо вам 40+). Додатково, за призначенням лікаря, проводиться УЗД щитоподібної залози, гінекології, черевної порожнини, аналізи крові на біохімію та гормони.
Рання діагностика мастопатії важлива, бо одночасно є профілактикою раку молочної залози. Лікар онколог-мамолог в нашій клініці допоможе вам у діагностиці та лікуванні.